DC DC ConvertersDelta Electronics B70SR12424A
B70SR12424A
5S-B70SR12424A
B70SR12424A
DC/DC CONVERTER 12.4V 24A 300W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B70SR |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 106V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12.4V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 24A |
| Power (Watts): | 300W |