DC DC ConvertersBel Power Solutions AK1501-9P
AK1501-9P
5S-AK1501-9P
AK1501-9P
DC/DC CONVERTER 15V 8A
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | Melcher K |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 8V |
| Voltage - Input (Max): | 35V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 120W |