AC DC Desktop, Wall AdaptersTriad Magnetics WSX135-1770
WSX135-1770
5S-WSX135-1770
WSX135-1770
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 24W
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 13.5V |
| Current - Output (Max): | 1.77A |
| Power (Watts): | 24W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 3.02 L x 1.87 W x 1.38 H (76.8mm x 47.5mm x 35.0mm) |