AC DC Desktop, Wall AdaptersTriad Magnetics WSX075-3200
WSX075-3200
5S-WSX075-3200
WSX075-3200
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 24W
Product Description
| Series: | WSX |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 7.5V |
| Current - Output (Max): | 3.2A |
| Power (Watts): | 24W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 45??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 3.02 L x 1.87 W x 1.38 H (76.8mm x 47.5mm x 35.0mm) |