AC DC Desktop, Wall AdaptersTriad Magnetics WSU240-1500
WSU240-1500
5S-WSU240-1500
WSU240-1500
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Power (Watts): | 36W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 3.31 L x 2.09 W x 1.22 H (84.0mm x 53.0mm x 31.0mm) |