AC DC Desktop, Wall AdaptersTriad Magnetics WSU240-0750-13
WSU240-0750-13
5S-WSU240-0750-13
WSU240-0750-13
100-240V WALL PLUG-IN PWR SUPPLY
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 750mA |
| Power (Watts): | 18W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 3.03 L x 1.89 W x 1.22 H (77.0mm x 48.0mm x 31.0mm) |