AC DC Desktop, Wall AdaptersTriad Magnetics WSU180-0450
WSU180-0450
5S-WSU180-0450
WSU180-0450
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 8W
Product Description
| Series: | WSU |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 450mA |
| Power (Watts): | 8.1W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 2.36 L x 1.69 W x 1.22 H (60.0mm x 43.0mm x 31.0mm) |