AC DC Desktop, Wall AdaptersTriad Magnetics WSU135-0620-13
WSU135-0620-13
5S-WSU135-0620-13
WSU135-0620-13
100-240V WALL PLUG-IN PWR SUPPLY
Product Description
| Series: | WSU |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 13.5V |
| Current - Output (Max): | 620mA |
| Power (Watts): | 8.4W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 2.80 L x 1.69 W x 1.18 H (71.0mm x 42.8mm x 30.0mm) |