AC DC Desktop, Wall AdaptersTriad Magnetics WSU075-4000
WSU075-4000
5S-WSU075-4000
WSU075-4000
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 7.5V 30W
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 7.5V |
| Current - Output (Max): | 4A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level IV |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 3.31 L x 2.09 W x 1.22 H (84.0mm x 53.0mm x 31.0mm) |