WDU9-1200
5S-WDU9-1200
WDU9-1200
DC POWER SUPPLY
Product Description
Series:WDU
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:120VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):1.2A
Power (Watts):18.5W
No Load Power Consumption:-
Polarization:Positive Center
Applications:-
Efficiency:-
Operating Temperature:-10??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other:3.15 L x 2.36 W x 1.89 H (80.0mm x 60.0mm x 48.0mm)