WDU75-100
5S-WDU75-100
WDU75-100
AC/DC WALL MNT ADPTR 7.5V 100MA
Product Description
Series:WDU
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:120VAC
Voltage - Output:7.5V
Current - Output (Max):100mA
Power (Watts):-
No Load Power Consumption:-
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:-10??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other:2.20 L x 1.69 W x 1.46 H (56.0mm x 43.0mm x 37.0mm)