WDU24-1200
5S-WDU24-1200
WDU24-1200
AC/DC WALL MNT ADAPTER 24V 1.2A
Product Description
Series:WDU
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:120VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.2A
Power (Watts):-
No Load Power Consumption:-
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:-10??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other:3.35 L x 2.68 W x 2.17 H (85.0mm x 68.0mm x 55.0mm)