WDU18-250
5S-WDU18-250
WDU18-250
AC/DC WALL MNT ADPTR 18V 250MA
Product Description
Series:WDU
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:120VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):250mA
Power (Watts):-
No Load Power Consumption:-
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:-10??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other:2.52 L x 2.01 W x 1.61 H (64.0mm x 51.0mm x 41.0mm)