AC DC Desktop, Wall AdaptersTriad Magnetics WDU15-1700
WDU15-1700
5S-WDU15-1700
WDU15-1700
AC/DC WALL MNT ADAPTER 15V 1.7A
Product Description
| Series: | WDU |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 1.7A |
| Power (Watts): | - |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | - |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 3.35 L x 2.68 W x 2.17 H (85.0mm x 68.0mm x 55.0mm) |