WDU12-1200
5S-WDU12-1200
WDU12-1200
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2A
Product Description
Series:WDU
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:120VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.2A
Power (Watts):-
No Load Power Consumption:-
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:-10??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other:3.15 L x 2.36 W x 1.89 H (80.0mm x 60.0mm x 48.0mm)