AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power VEU10US050-US
VEU10US050-US
5S-VEU10US050-US
VEU10US050-US
FIXED PLUG ADAPTER
Product Description
| Series: | 8.7 |
| Region Utilized: | 1 |
| Form: | VEU10 |
| Input Type: | Active |
| Voltage - Input: | North America |
| Voltage - Output: | Wall Mount |
| Current - Output (Max): | Fixed Blade |
| Power (Watts): | Multi-Blade (Sold Separately) |
| No Load Power Consumption: | 90 ~ 264 VAC |
| Polarization: | 5V |
| Applications: | 2.1A |
| Efficiency: | 10W |
| Operating Temperature: | 75mW (Max) |