AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power VET36US120C2-JA
VET36US120C2-JA
5S-VET36US120C2-JA
VET36US120C2-JA
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Product Description
| Series: | VET36 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 36W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 1 |
| Output Connector: | 0??????C ~ 60??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm |