AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power VES90PS19
VES90PS19
5S-VES90PS19
VES90PS19
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 90W
Product Description
| Series: | VES90 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 19V |
| Current - Output (Max): | 4.74A |
| Power (Watts): | 90W |
| No Load Power Consumption: | 150mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | 0??????C ~ 60??????C |
| Size / Dimension: | Power DIN |
| Other: | 4 Pin |