AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power VEL24US150-EU-JA
VEL24US150-EU-JA
5S-VEL24US150-EU-JA
VEL24US150-EU-JA
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W
Product Description
| Series: | VEL24 |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 1.6A |
| Power (Watts): | 24W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | 0??????C ~ 50??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm |