AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power VEL12US120-US-JA
VEL12US120-US-JA
5S-VEL12US120-US-JA
VEL12US120-US-JA
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Product Description
| Series: | VEL12 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm |