VEH40US24
5S-VEH40US24
VEH40US24
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 40W
Product Description
Series:VEH
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.67A
Power (Watts):40W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0??????C ~ 60??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other:4.21 L x 1.85 W x 1.19 H (107.0mm x 47.0mm x 30.1mm)