VEF50US19
5S-VEF50US19
VEF50US19
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 50W
Product Description
Series:VEF
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):2.63A
Power (Watts):50W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:-10??????C ~ 60??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other:4.58 L x 2.06 W x 1.23 H (116.3mm x 52.4mm x 31.3mm)