AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power VEC40US24
VEC40US24
5S-VEC40US24
VEC40US24
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 40W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 1.67A |
| Power (Watts): | 40W |
| No Load Power Consumption: | 150mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |