AC DC Desktop, Wall AdaptersXP Power VEC40US15
VEC40US15
5S-VEC40US15
VEC40US15
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 40W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 2.67A |
| Power (Watts): | 40W |
| No Load Power Consumption: | 150mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |