AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands TE90A2403F01
TE90A2403F01
5S-TE90A2403F01
TE90A2403F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER
Product Description
| Series: | TE90 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 3.75A |
| Power (Watts): | 90W |
| No Load Power Consumption: | 150mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | -20??????C ~ 70??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |