TE40A2403N01
5S-TE40A2403N01
TE40A2403N01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 40W
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.7A
Power (Watts):41W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:3.76 L x 2.13 W x 1.22 H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)