TE40A1802N01
5S-TE40A1802N01
TE40A1802N01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 40W
Product Description
Series:TE40
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):2.22A
Power (Watts):40W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20??????C ~ 50??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:3.76 L x 2.13 W x 1.22 H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)