TE20A0903N01
5S-TE20A0903N01
TE20A0903N01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W
Product Description
Series:TE20
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):18W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:3.31 L x 1.85 W x 1.22 H (84.0mm x 47.0mm x 31.0mm)