AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands TE120A2403F01
TE120A2403F01
5S-TE120A2403F01
TE120A2403F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER
Product Description
| Series: | TE120 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 120W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | -20??????C ~ 50??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 8.36 L x 2.65 W x 1.74 H (212.4mm x 67.4mm x 44.3mm) |