AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands TE10A1203F01
TE10A1203F01
5S-TE10A1203F01
TE10A1203F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Product Description
| Series: | TE10 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | -20??????C ~ 50??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.31 L x 1.85 W x 1.22 H (84.0mm x 47.0mm x 31.0mm) |