TE10A0603F01
5S-TE10A0603F01
TE10A0603F01
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER
Product Description
Series:TE10
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264VAC
Voltage - Output:5.9V
Current - Output (Max):1.6A
Power (Watts):10W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20??????C ~ 70??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:3.31 L x 1.85 W x 1.22 H (84.0mm x 47.0mm x 31.0mm)