SWM6-12-NV-I38
5S-SWM6-12-NV-I38
SWM6-12-NV-I38
AC/DC WALL MOUNT 12V 6W
Product Description
Series:SWM6-N-USB
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):6W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:USB A Receptacle
Size / Dimension:2.11 L x 1.62 W x 1.11 H (53.5mm x 41.2mm x 28.2mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated