AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWM6-12-EV-P5R
SWM6-12-EV-P5R
5S-SWM6-12-EV-P5R
SWM6-12-EV-P5R
AC/DC WALL MOUNT 12V 6W
Product Description
| Series: | SWM6-E |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 6W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug R/A |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |