SWM30-5-NV-P5R
5S-SWM30-5-NV-P5R
SWM30-5-NV-P5R
AC/DC WALL MOUNT 5V 30W
Product Description
Series:SWM30-N
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):30W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug R/A
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:2.99 L x 1.69 W x 1.16 H (75.9mm x 42.9mm x 29.5mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated