AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWM12-9-EV-P6R
SWM12-9-EV-P6R
5S-SWM12-9-EV-P6R
SWM12-9-EV-P6R
AC/DC WALL MOUNT 9V 12W
Product Description
| Series: | SWM12-E |
| Region Utilized: | Europe |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 9V |
| Current - Output (Max): | 1.33A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Size / Dimension: | Barrel Plug R/A |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |