SWM12-6-EV-P6R
5S-SWM12-6-EV-P6R
SWM12-6-EV-P6R
AC/DC WALL MOUNT 6V 12W
Product Description
Series:SWM12-E
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:6V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):12W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Output Connector:0??????C ~ 40??????C
Size / Dimension:Barrel Plug R/A
Other:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated