AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI6-5.9-N-N5
SWI6-5.9-N-N5
5S-SWI6-5.9-N-N5
SWI6-5.9-N-N5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.9V 6W
Product Description
| Series: | SWI6-N |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5.9V |
| Current - Output (Max): | 1.2A |
| Power (Watts): | 7.1W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Negative Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.20 L x 1.10 W x 1.65 H (56.0mm x 28.0mm x 42.0mm) |