SWI6-5.9-E-P6R
5S-SWI6-5.9-E-P6R
SWI6-5.9-E-P6R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.9V 6W
Product Description
Series:SWI6-E
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5.9V
Current - Output (Max):1.2A
Power (Watts):7W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug R/A
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:2.05 L x 1.10 W x 2.36 H (52.0mm x 28.0mm x 60.0mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated