AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI6-12-N-P7
SWI6-12-N-P7
5S-SWI6-12-N-P7
SWI6-12-N-P7
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | 7.2W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.20 L x 1.10 W x 1.65 H (56.0mm x 28.0mm x 42.0mm) |