AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI6-12-E-P5
SWI6-12-E-P5
5S-SWI6-12-E-P5
SWI6-12-E-P5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Product Description
| Series: | SWI6-E |
| Region Utilized: | Europe |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | 7.2W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.05 L x 1.10 W x 2.36 H (52.0mm x 28.0mm x 60.0mm) |