SWI25-18-N-P5
5S-SWI25-18-N-P5
SWI25-18-N-P5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 25W
Product Description
Series:SWI25-N
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):25W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:2.80 L x 1.30 W x 1.91 H (71.0mm x 33.0mm x 48.4mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated