AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI25-12-N-P5
SWI25-12-N-P5
5S-SWI25-12-N-P5
SWI25-12-N-P5
AC/DC WALL MNT ADPTR 12V 25W
Product Description
| Series: | SWI25-N |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 2.1A |
| Power (Watts): | 25W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | -20??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.80 L x 1.30 W x 1.91 H (71.0mm x 33.0mm x 48.4mm) |