SWI24-24-N-P6R
5S-SWI24-24-N-P6R
SWI24-24-N-P6R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Product Description
Series:SWI24-N
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):24W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug R/A
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:2.83 L x 1.34 W x 2.05 H (72.0mm x 34.0mm x 52.0mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated