SWI24-24-E-P6
5S-SWI24-24-E-P6
SWI24-24-E-P6
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Product Description
Series:SWI24-E
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):24W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Output Connector:0??????C ~ 40??????C
Size / Dimension:Barrel Plug
Other:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated