AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI24-12-N-SC
SWI24-12-N-SC
5S-SWI24-12-N-SC
SWI24-12-N-SC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Product Description
| Series: | SWI24-SC |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 24W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Screw Terminal |
| Size / Dimension: | 3.86 L x 1.93 W x 1.28 H (98.0mm x 49.0mm x 32.5mm) |