AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI24-12-N-P6R
SWI24-12-N-P6R
5S-SWI24-12-N-P6R
SWI24-12-N-P6R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Product Description
| Series: | SWI24-N |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 24W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug R/A |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.83 L x 1.34 W x 2.05 H (72.0mm x 34.0mm x 52.0mm) |