SWI18-12-N-N5
5S-SWI18-12-N-N5
SWI18-12-N-N5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER
Product Description
Series:SWI18-N
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.6A
Power (Watts):19.2W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Negative Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:2.83 L x 1.34 W x 2.72 H (72.0mm x 34.0mm x 69.0mm)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated