AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI15-5-N-P5
SWI15-5-N-P5
5S-SWI15-5-N-P5
SWI15-5-N-P5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Product Description
| Series: | SWI15-N |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 15W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | -20??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |