AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI12-9-N-P5R
SWI12-9-N-P5R
5S-SWI12-9-N-P5R
SWI12-9-N-P5R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Product Description
| Series: | SWI12-N |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 9V |
| Current - Output (Max): | 1.2A |
| Power (Watts): | 11W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug R/A |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.83 L x 1.34 W x 1.65 H (72.0mm x 34.0mm x 42.0mm) |