AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI12-9-N-N5R
SWI12-9-N-N5R
5S-SWI12-9-N-N5R
SWI12-9-N-N5R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER
Product Description
| Series: | SWI12-E |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 9V |
| Current - Output (Max): | 1.2A |
| Power (Watts): | 10.8W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Polarization: | Negative Center |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |